Հայաստանի քաղաքների մթնոլորտային օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան Սպասվում է կարճատև անձրև ՆԳՆ շրջիկ սպասարկման գրասենյակները հանրային ծառայություններ կմատուցեն Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերում Հայ ակտիվիստները կոչ են արել ԱՄՆ-ին վճռական քայլեր անել՝ պատասխանատվության ենթարկելու Ադրբեջանին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը մնում է չլուծված․ Կանադայի ԱԳ նախարար Հայհոյանք հնչեցրած վարորդը բերման է ենթարկվել, ապա ազատ արձակվել. ՆԳՆ
Իրանը փակում է օդային տարածքն ու բանակը տեղափոխում մարտական պատրաստության․ մանրամասներ
Հայտնի են Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի կիսաեզրափակչի մասնակից բոլոր ակումբները Իսրայելը կընդլայնի իր գործողությունները Գազայում. Իսրայել Կաց35-ամյա տղամարդն անցել էր կամրջի վտանգավոր եզրագիծն ու սպառնում էր ցած նետվել Բարձր վտանգավորությամբ թմրանյութերի շրջանառությունն աճել է ՀՀ-ում Վտանգն օրհասական է, դրա ֆոնին մնացած ամեն ինչ անիմաստ է ու գրոշի արժեք չունի. Վարուժան Գեղամյան Շախմատի կանանց հավաքականի անդամ Աննա Սարգսյանն այսուհետ հանդես կգա ԱՄՆ դրոշի ներքո Պաշտոնանկություն՝ վարչապետի աշխատակազմում Մյանմայի ափերի մոտ կրկին երկրաշարժ է տեղի ունեցել, այս անգամ 5,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ Այսօր ակնհայտ է ազգային համախմբման կարիքը․ՀՀԿ-ն նշում է իր հիմնադրման 35-ամյակը Հայաստանի 2 ներկայացուցիչ Բուլղարիայում կմասնակցի գեղարվեստական մարմնամարզության Աշխարհի գավաթին Գյումրիում Եվրադաշինքի անցողիկ շեմը չհաղթահարելը ապացուցեց՝ ՀՀ-ի եվրոպական ապագան մշուշոտ է․ Մարուքյան 2025 թ. Երևանում շուրջ 400 թեքահարթակ կկառուցվի. քաղաքապետարան (տեսանյութ) Ապրիլյան պատերազմի մասնակիցների նման քաջորդիների սխրագործությամբ սերունդներ պետք է դաստիարակվեն Շտապօգնության մասնակցությամբ խոշոր վթար է տեղի ունեցել Երևանում Լանսի՝ Սպերցյանի տրանսֆերի համար առաջարկած գումարը սարսափելի էր․ Տկաչենկո Չինական կողմը Բաքվում հայտարարել է «Զանգեզուրի միջանցքի» գործարկումը ռազմավարական նշանակություն ունի «Շանտաժ է արել, հայհոյել եմ»․ Վիլեն Գաբրիելյանի այս հայտարարությանը լրագրողը հակադարձել էԱՄՆ-Իսրայել-Ադրբեջան եռակողմ ձևաչափ է ձևավորվել, Հրվ Կովկասում տեղի է ունենալու հստակեցում՝ էսկալացիոն մեծ ներուժի պահպանմամբ. Վահե Դավթյան Մարտուն Գրիգորյանը հարցազրույց է տվել․ի՞նչ է ասել նա իր որոշման մասին․ «Հրապարակ» Նախարար Նարեկ Մկրտչյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին Թրամփը հիասթափված է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինից.Fox NewsԱդրբեջանը թշնամական քաղաքականություն է վարում ոչ միայն հայերի, այլև՝ հայկական ժառանգության նկատմամբ Սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների բացահայտման ցուցանիշները նվազել են Դեսպանը բարձր է գնահատել Մակրոնի՝ «խաղաղության մասին» համաձայնագրի տեքստի վերջնականացումը ողջունելը Նույնիսկ ԼՂ-ում հայերի էթնիկ զտումից հետո Հայաստանը խաղաղության ձեռք է մեկնել Ադրբեջանին. դեսպան Կստանան ճշգրիտ բուժում․ Փաշինյանին ներկայացվել են Ուռուցքաբանության կենտրոնի ծառայությունները Իրանի միջուկային խնդիրը չի կարող լուծվել ռազմական ճանապարհով. Իրանի ԱԳՆ-ն պատասխանել է ԹրամփինԿա հստակ փաստ՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Արսեն Բաբայան Լոռու մարզի ոստիկանները ապօրինի պահվող զենք-զինամթերք են առգրավել Արագածոտնում բախվել են ԳԱԶել-ը և Mercedes-ը․ հիվանդանոց տեղափոխված 4 վիրավորներից մեկը անչափահաս է Խնդիրը շատ ավելի գլոբալ է․ քննարկվել են կոռուպցիայի կանխարգելման ոլորտում իրականացված աշխատանքները Մհեր Գրիգորյանը Վիետնամի փոխվարչապետի հետ քննարկել է առևտրատնտեսական հարաբերությունները Թիվ 14 և 31 ԸԸՀ-ներն ամփոփել են վերահաշվարկի արդյունքները