Աստծուց ողորմություն հայցեք․ Արցախի թեմի առաջնորդը զորակցության խոսք է ուղղել Չինաստանի բանակը հավաքվել է Թայվանի մոտ՝ լայնածավալ զորավարժությունների համարՈստան գյուղում «Toyota C-HR»-ը բախվել է սյանը և բռնկվել․ կա վիրավոր ՀՀ պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերն աճել են ավելի քան 2 անգամ Վեհափառը և Հունգարիայի ԵԽ քարտուղարը խոսել են Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման խնդրի մասին Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Սերգեյ Ջանջոյան․ ՀՖՖ նախագահը հեռանալ չի պատրաստվում Մարտի 29-ի երեկոյան վերջապես տեղի ունեցավ ինձ համար այդքան սպասված հարցազրույցը. Ալեն Սիմոնյան Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն Վաղարշյան փողոցում Գեղարքունիքում մարտին ծնվել է 115 երեխաԶեմֆիրան կլինի Երևանում«Տելեգրամ»-ով թմրամիջոցներ իրացրած հրազդանցի երիտասարդը ձերբակալվել էԴոլարն ու եվրոն էժանացել ենՌուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կիպրոսի դեսպանինԱպրիլի 2-ին հոսանքազրկումներ կլինենԻնչի կարող է հանգեցնել էներգետիկ ըմպելիքների հաճախակի օգտագործումը Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր մեխանիզմ. ԱՆԲոլորի աշխատանքի նպատակը պետք է լինի մեկը՝ ամբողջական և անզիջում պայքար կոռուպցիոն երևույթների դեմ. ՀԿԿ նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրելԻրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար. ՌԴ ԱԳՆՓաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել է ՀՀ կրթության մինչև 2030 թ. զարգացման պետական ծրագրի և գործողությունների պլանի կատարման ընթացքըԵրթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կլինի Աշտարակի խճուղում. կարգելվի հետադարձըԼրամշակվել են ուսուցչի տարակարգի շնորհման պահանջներըՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել էԻսրայելի պաշտպանության բանակը Գազայի բնակիչներին կոչ է անում լքել Գազայի հարավը«Քաղաքացիական պայմանագիրն» ազնիվ է եղել և ազնիվ է մնում իր ընտրողների հետ. Նազելի ԲաղդասարյանՀայտնի է, թե ինչ են Բաքվում քննարկել Փեզեշքիանի խորհրդականն ու Հիքմեթ ՀաջիևըՀռոմի պապի որոշմամբ՝ Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս Մալոյանը կսրբադասվիԱրտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն ՀայաստանումՎահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Չեռնոգորիայի արտաքին և եվրոպական գործերով փոխվարչապետինՏիգրան Խաչատրյանին 8 ամիս է պատանդի կարգավիճակում ՌԴ-ում են պահում՝ առանց ապացույցների. Տիգրան Խաչատրյանի պաշտպանական խումբՉարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկելու գործով 5 անձ ձերբակալվել է․ մանրամասներԱրդեն Երևանում են բազմաֆունկցիոնալ մեքենաները. Տիգրան Ավինյան (տեսանյութ)ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր«Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա՝ ԵրևանումԻրանը ՄԱԿ-ին կոչ է անում դատապարտել Թրամփին
Երևանի կենտրոնում՝ ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվելու դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՀայտնաբերվել են Երևանում տղամարդու կյանքը առանձնակի դաժանությամբ խլած 4 անձիՔրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայտնաբերել են բջջային հեռախոսներ և ալկոհոլ (ֆոտո)ԿԸՀ-ն չի ստացել Գյումրիում և Փարաքարում ձայների վերահաշվարկի մասին դիմումներ«Եթե մեր բանակը նորից ստիպված լինի պատերազմել, Երևանը պետք է նախօրոք տեղ պատրաստի նոր դագաղների համար». ինչ խոսք, Ադրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության». ադրբեջանագետԱլեն Սիմոնյանը հայտարարություն է տարածել Վիլեն Գաբրիելյանի հրաժարականի դիմումի մասինՎիետնամի խորհրդարանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 1-5-ը կայցելի ՀայաստանՏակից Ավինյանի հետ պայմանավորվե՞ց…ու՞ր ա դոլար Անդոյի բոյկոտը, ինչ իր մեկը տեղյա՞կ ա. Նարեկ ՄալյանՈ՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Ազգային ժողովումԱԺ-ն ստացել է Վիլեն Գաբրիելյանի՝ մանդատը վայր դնելու մասին դիմումըԲաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը
ԵԱՀԿ ՄԹ ներկայացուցիչը Երևանին և Բաքվին կոչ է անում զերծ մնալ վնասակար հռետորաբանությունից
ԵԱՀԿ-ում Մեծ Բրիտանիայի ներկայացուցիչ Դեյրդրե Բրաունը շնորհավորել է Հայաստանին և Ադրբեջանին խաղաղ համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ավարտի կապակցությամբ։
«Միացյալ Թագավորությունը ջերմորեն շնորհավորում է Հայաստանին և Ադրբեջանին խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ավարտի կապակցությամբ: Սա պատմական պահ է, և մենք կոչ ենք անում երկու կողմերին հնարավորինս շուտ ստորագրել համաձայնագիրը:
Միացյալ Թագավորությունը շարունակում է աջակցել բոլոր ջանքերին, որոնք ձեռնարկվում են մեր միջազգային գործընկերների հետ՝ Հարավային Կովկասում հուսալի և կայուն խաղաղություն ապահովելու համար։
Մենք կոչ ենք անում երկու կողմերին զերծ մնալ հռետորաբանությունից, որը խաթարում է խաղաղության հաստատման հեռանկարները։ Հակամարտության վերսկսումը ողբերգություն կլինի և տարիներ շարունակ հետ կմղի տարածաշրջանում խաղաղության գործընթացի ձեռքբերումը։
Միացյալ Թագավորությունը  շարունակում է աջակցել Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության ապահովմանն ուղղված բոլոր ջանքերին»,- ասված է հայտարարության մեջ։