Բացահայտվել է 680 գրամ ոսկյա զարդերի, 2150 ԱՄՆ դոլարի և 395 հազար դրամի գողությունը Թրամփը նշել է, որ Զելենսկին ցանկանում է չեղարկել ռեսուրսների գործարքը4 երիտասարդ ձերբակալվել է Վեհափառն իր մտահոգությունն է հայտնել անվտանգային մարտահրավերների, հայ գերիների առնչությամբ Նիկոլական քարոզչությունը Արմեն Աշոտյանին վերագրվող ֆեյք նյուզ է տարածում․ իրավապաշտպան Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հանրային քննարկում է անցկացնում․ մանրամասներ Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ Հայաստանի պայքարը ինքնության համար․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է ԼՂ հակամարտությունը Շարունակվելու են արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հարցով ակցիաները 1 զոհ, 1 վիրավոր. ողբերգական ավտովթար՝ Երևան-Մեղրի ճանապարհին Գերմանիայի նախագահն ու կինը Խաչատուրյանի հետ այցելել են Թումո Իրանը գաղտնի կպահի ԱՄՆ-ի հետ նամակագրության մանրամասներըԱրցախի դրոշի հրապարակման առնչությամբ Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ Եվրոպական դիվանագիտության ղեկավարը կայցելի Հայաստան Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հետևի Ռուբեն Մխիթարյանի ու Կարեն Սիմոնյանի օրինակին․ Վարդան Ղուկասյան Ակադեմիական քաղաքում կարող են լինել նաև միջազգային բուհերը. ԿԳՄՍ նախարարը՝ DAAD-ի ներկայացուցիչներին
Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցըՆաիրա Հովսեփյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունն արդեն ԲԴԽ-ում է Նախորդ շաբաթվա ընթացքում տուժել է 92, զոհվել՝ 11 մարդԿոտայքի մի շարք բնակավայրերում 36 ժամ ջուր չի լինիՎաղը լույս չի լինի Երևանի և 6 մարզի մի շարք հասցեներումՏեղումները կշարունակվեն ապրիլի 2-իցԱյսուհետ «Նոան» իր տնային բոլոր հանդիպումները կանցկացնի Աբովյանի Վահագն Թումասյանի անվան մարզադաշտումՆիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը Կառավարությունում հյուրընկալել են Գերմանիայի նախագահին ու նրա տիկնոջը (լուսանկարներ)Առկա է ավագանու նիստի կայանալու հարց․ ինչ է սպասվում ԳյումրիումՄարի Լը Պենը դատապարտվեց պետական ​​մարմիններում ընտրվելու իրավունք չունենալու պատժովԳիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղելՏեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում էԵրևանի և Լայպցիգի քաղաքապետերը համաձայնագիր են ստորագրելԳյումրիում ու Փարաքարում երեկ կայացած ընտրության արդյունքները նորից ցույց տվեցին, որ ՔՊ-ն անհույս փոքրամասնություն է. Հայկ ՄարությանԳերմանիայի նախագահն Արցախի մասին գրառում է արելԳեղամ Նազարյանը վերաձևակերպել ու աղավաղել է անհետ կորածների ծնողների հարցը, ինչը վրդովեցրել է վերջիններիս (տեսանյութ)Մյանմարում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2,056-իԴոլարի փոխարժեքը կայուն է, եվրոն թանկացել է«Բռնությունը բռնություն է ծնում». Իրանի ԱԳՆ-ն պատասխանել է ԹրամփինՓեզեշքիանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել
Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում (տեսանյութ)
«Ինձ ճիշտ կպահեմ»․ Վարդան Ղուկասյանը՝ կառավարության հետ հարաբերությունների մասինՀայաստանը հրադադարի խախտման մտադրություն չունի, ճիշտ հակառակը. մենք շահագրգռված ենք, որ սահմանին կայունություն լինի. ԱԳՆ խոսնակԻրանի տարածքում ողջ հրթիռները բերված են մարտական վիճակի՝ ԱՄՆ-ին հարվածելու համար. Tehran TimesՍպասում եմ Մարտուն Գրիգորյանի պատասխանին․ Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ)Ռուբենին ու Կարենին շնորհակալ եմ միանալու համար․ Մարտուն Գրիգորյանի հետ կարող ենք նստել, խոսել, բանակցել. ՂուկասյանԵս կողմ եմ, որ հայտարարագրումն առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից. Նաիրի Սարգսյանի մարզային հանդիպումները քաղաքացիների հետ շարունակվում են (տեսանյութ)Սեպտեմբերից հղիության և անաշխատունակության նպաստի համար որևէ դիմում ներկայացնելու կարիք չի լինիԱյս հաղթանակը մեր թիմի երեք տարվա պայքարի արդյունք է՝ անարդարության և իշխանազավթման դեմ. «Ապրելու երկիր» կուսակցություն
Հանուն արցախցիների իրավունքների պաշտպանության․ մեծ հանրահավաք՝ Ազատության հրապարակում
«Մարտի 29-ին, ժամը 15:00-ին, Երևանի Ազատության հրապարակում տեղի կունենա մեծ հանրահավաք՝ հանուն արցախցիների  իրավունքների պաշտպանության:
Օրակարգային հիմնական հարցերն են՝ Արցախի ժողովրդի հավաքական վերադարձի հարցի առաջմղումը, Հայաստանում արցախցիների սոցիալական և այլ իրավունքների պաշտպանությունը, գերիների ազատ արձակման ջանքերը, Արցախի մշակութային ժառանգության ու մասնավոր սեփականության պաշտպանությունը:
Հորդորում ենք բոլոր արցախցիներին և Արցախի ցավով ապրող մեր մնացած հայրենակիցներին մասնակցել հավաքին և մեր միասնական ձայնը բարձրացնել Հայաստանում և միջազգային հարթակներում արցախցիների իրավունքների պաշտպանության համար»: