Բայրամովը իրանական կողմի հետ տարածաշրջանն է քննարկել Քաղաքապետարանը պնդում է՝ խորը էտը բացառված է, սա էլ տեսիլք է․ Քրիստինա Վարդանյան Հակոբ Սերոբյանն արժանացել է «Եվրոպական մարմնամարզության պատվավոր մրցավարի» կոչմանը Աստծուց ողորմություն հայցեք․ Արցախի թեմի առաջնորդը զորակցության խոսք է ուղղել Չինաստանի բանակը հավաքվել է Թայվանի մոտ՝ լայնածավալ զորավարժությունների համարՈստան գյուղում «Toyota C-HR»-ը բախվել է սյանը և բռնկվել․ կա վիրավոր ՀՀ պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերն աճել են ավելի քան 2 անգամ Վեհափառը և Հունգարիայի ԵԽ քարտուղարը խոսել են Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման խնդրի մասին Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Սերգեյ Ջանջոյան․ ՀՖՖ նախագահը հեռանալ չի պատրաստվում Մարտի 29-ի երեկոյան վերջապես տեղի ունեցավ ինձ համար այդքան սպասված հարցազրույցը. Ալեն Սիմոնյան Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն Վաղարշյան փողոցում Գեղարքունիքում մարտին ծնվել է 115 երեխաԶեմֆիրան կլինի Երևանում«Տելեգրամ»-ով թմրամիջոցներ իրացրած հրազդանցի երիտասարդը ձերբակալվել էԴոլարն ու եվրոն էժանացել ենՌուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կիպրոսի դեսպանինԱպրիլի 2-ին հոսանքազրկումներ կլինենԻնչի կարող է հանգեցնել էներգետիկ ըմպելիքների հաճախակի օգտագործումը Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր մեխանիզմ. ԱՆԲոլորի աշխատանքի նպատակը պետք է լինի մեկը՝ ամբողջական և անզիջում պայքար կոռուպցիոն երևույթների դեմ. ՀԿԿ նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրելԻրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար. ՌԴ ԱԳՆՓաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել է ՀՀ կրթության մինչև 2030 թ. զարգացման պետական ծրագրի և գործողությունների պլանի կատարման ընթացքըԵրթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կլինի Աշտարակի խճուղում. կարգելվի հետադարձըԼրամշակվել են ուսուցչի տարակարգի շնորհման պահանջներըՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել էԻսրայելի պաշտպանության բանակը Գազայի բնակիչներին կոչ է անում լքել Գազայի հարավը«Քաղաքացիական պայմանագիրն» ազնիվ է եղել և ազնիվ է մնում իր ընտրողների հետ. Նազելի ԲաղդասարյանՀայտնի է, թե ինչ են Բաքվում քննարկել Փեզեշքիանի խորհրդականն ու Հիքմեթ ՀաջիևըՀռոմի պապի որոշմամբ՝ Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս Մալոյանը կսրբադասվիԱրտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն ՀայաստանումՎահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Չեռնոգորիայի արտաքին և եվրոպական գործերով փոխվարչապետինՏիգրան Խաչատրյանին 8 ամիս է պատանդի կարգավիճակում ՌԴ-ում են պահում՝ առանց ապացույցների. Տիգրան Խաչատրյանի պաշտպանական խումբՉարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկելու գործով 5 անձ ձերբակալվել է․ մանրամասներԱրդեն Երևանում են բազմաֆունկցիոնալ մեքենաները. Տիգրան Ավինյան (տեսանյութ)ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր«Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա՝ ԵրևանումԻրանը ՄԱԿ-ին կոչ է անում դատապարտել Թրամփին
«Աստծուց մոռացված դժբախտներ»․․․ Հանրային ռադիոյի տնօրենի կինը վիրավորել է արցախցիներին
Երևանի կենտրոնում՝ ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվելու դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՀայտնաբերվել են Երևանում տղամարդու կյանքը առանձնակի դաժանությամբ խլած 4 անձիՔրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայտնաբերել են բջջային հեռախոսներ և ալկոհոլ (ֆոտո)ԿԸՀ-ն չի ստացել Գյումրիում և Փարաքարում ձայների վերահաշվարկի մասին դիմումներ«Եթե մեր բանակը նորից ստիպված լինի պատերազմել, Երևանը պետք է նախօրոք տեղ պատրաստի նոր դագաղների համար». ինչ խոսք, Ադրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության». ադրբեջանագետԱլեն Սիմոնյանը հայտարարություն է տարածել Վիլեն Գաբրիելյանի հրաժարականի դիմումի մասինՎիետնամի խորհրդարանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 1-5-ը կայցելի ՀայաստանՏակից Ավինյանի հետ պայմանավորվե՞ց…ու՞ր ա դոլար Անդոյի բոյկոտը, ինչ իր մեկը տեղյա՞կ ա. Նարեկ Մալյան
Տեսանյութ
Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի իրացում. ՔՈԳՎ հերթական բացահայտումը (տեսանյութ)
Քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները, իրացնելով ստացված օպերատիվ տվյալները, մարտի 20-ին, ժամը 18.50-ին, մայրաքաղաքի Սվաճյան փողոցում, ապօրինի թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու հիմնավոր կասկածանքով ձերբակալել են Երևանի բնակիչ 32-ամյա և 34-ամյա երկու տղամարդու և վերջինիս վարած «Տոյոտա» մակնիշի մեքենայով հանդերձ տեղափոխել Համայնքային ոստիկանության Մալաթիայի բաժին:
Անձնական խուզարկությամբ ուղևորի մոտ հայտնաբերվել են 0,24 գրամ մեթամֆետամինի և 2,24 գրամ ափիոնի նմանվող զանգվածներ, նաև էլեկտրոնային կշեռք։ Քրեական ոստիկանները ձեռք են բերել բավարար ապացույցներ, որ նա թմրամիջոցը նույն օրը ձեռք է բերել 34-ամյա վարորդից:
Նույն օրը երկուսն էլ ներկայացվել են Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժին, նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Դատարանի որոշմամբ մարտի 22-ին 34-ամյա տղամարդու վարած «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայում կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել է երկու փաթեթ` 0,53 և 22,92 գրամ ափիոնի նմանվող զանգվածներով, նաև էլեկտրոնային կշեռք:
34-ամյա տղամարդու նկատմամբ հարուցել է հանրային քրեական հետապնդում` առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոց իրացնելու հատկանիշներով, խափանման միջոց է կիրառվել տնային կալանքը:
Նախաքննությունը շարունակվում է:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով: