Արտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն ՀայաստանումՎահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Չեռնոգորիայի արտաքին և եվրոպական գործերով փոխվարչապետինՏիգրան Խաչատրյանին 8 ամիս է պատանդի կարգավիճակում ՌԴ-ում են պահում՝ առանց ապացույցների. Տիգրան Խաչատրյանի պաշտպանական խումբՉարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկելու գործով 5 անձ ձերբակալվել է․ մանրամասներԱրդեն Երևանում են բազմաֆունկցիոնալ մեքենաները. Տիգրան Ավինյան (տեսանյութ)ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր«Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա՝ ԵրևանումԻրանը ՄԱԿ-ին կոչ է անում դատապարտել Թրամփին
«Աստծուց մոռացված դժբախտներ»․․․ Հանրային ռադիոյի տնօրենի կինը վիրավորել է արցախցիներինԵրևանի կենտրոնում՝ ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվելու դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՀայտնաբերվել են Երևանում տղամարդու կյանքը առանձնակի դաժանությամբ խլած 4 անձիՔրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայտնաբերել են բջջային հեռախոսներ և ալկոհոլ (ֆոտո)ԿԸՀ-ն չի ստացել Գյումրիում և Փարաքարում ձայների վերահաշվարկի մասին դիմումներ«Եթե մեր բանակը նորից ստիպված լինի պատերազմել, Երևանը պետք է նախօրոք տեղ պատրաստի նոր դագաղների համար». ինչ խոսք, Ադրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության». ադրբեջանագետԱլեն Սիմոնյանը հայտարարություն է տարածել Վիլեն Գաբրիելյանի հրաժարականի դիմումի մասինՎիետնամի խորհրդարանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 1-5-ը կայցելի ՀայաստանՏակից Ավինյանի հետ պայմանավորվե՞ց…ու՞ր ա դոլար Անդոյի բոյկոտը, ինչ իր մեկը տեղյա՞կ ա. Նարեկ ՄալյանՈ՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Ազգային ժողովումԱԺ-ն ստացել է Վիլեն Գաբրիելյանի՝ մանդատը վայր դնելու մասին դիմումըԲաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունըԻրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի խորհրդականը մեկնել է Բաքու Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. ՍուրենյանԻնչպես է իշխանությունն ԱՆԻՖ-ի միջոցով ներդրում կատարել ընդդիմադիր գործչի բիզնեսում․ Hetq.amՀանցագործության դեպքերի նվազում և բացահայտման ցուցանիշի աճ. Դատախազությունը հրապարակել է 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդումըԱդրբեջանցի գործընկերս մերժել է հանդիպման առաջարկս՝ ինձ անվանելով «պոպուլիստ», բայց այն մնում է սեղանին. ՔՊ-ականԵթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ․ սահմանադրագետԵրևանում 59-ամյա տղամարդը մտել է ՀՈԱԿ-ի շենք և առանց պատճառի բոլորի ներկայությամբ սկսել է հայհոյանքներ հնչեցնելԽայտառակություն է, երբ Գերմանիայի նախագահը Հայաստանում է, նրա աշխատակազմը ներողություն է խնդրում Ալիևից. Գևորգ ՂուկասյանՆախկինում անձամբ ճանաչելով Վիլենին՝ կարող եմ հավատալ, որ ինքնուրույն որոշում է․ Արսեն Բաբայան«Պուլյան» պատուհանի ապակին ծակել ընկել ա անկողնու մեջԹրամփը դժգոհ է և՛ Զելենսկիից, և՛ ՊուտինիցԻ՞նչ ունենք կամ, ավելի ճիշտ, ինչեր չունենք, դրանից 7 տարի անցՓարաքար համայնքում ՔՊ-ի խայտառակ պարտությունից հետո որոշ պաշտոնյաների գլխին սև ամպեր են կուտակվելՏեսնենք, թե ո՞ր զինվորի ծնողը դրանց կհանդուրժի․ ինչ է ասել Փաշինյանը արցախցիների հանրահավաքի մասինԱնհետ կորածների ծնողները Արսեն Թորոսյանին և Մհեր Բիշարյանին կանչել են ԱԺ՝ խաբելու համար պատասխան տալու Փարաքարում հաղթանակը նշողներին տուգանել են․ «Հրապարակ»Սպասելու եմ Մարտուն Գրիգորյանին թիրախավորողների զղջացող գրառումներին. Հայկ ՄամիջանյանԱդրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. ՀՀ ՊՆ-ն հերքում էԴատախազը կգնա Տիգրան Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները». «Ժողովուրդ»
ՔՊ-ում շոկի մեջ են. վերնախավը մինչեւ լուսաբաց արթուն է եղել. «Հրապարակ»Սիս բնակավայրում փրկարարները տան հողամասում փորված փոսից դուրս են բերել տան բնակիչ 50-ամյա տղամարդու մարմինըԳլուխներ կթռնեն. Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում. «Հրապարակ»Փաշինյանը գիշերը հերթական «զոհերի» ցուցակ է պատրաստել. «Աղազարյանին երանի եք տալու». «Իրավունք»Թռնելու ժամանակը չէ՞․ «Իրավունք»Ի՞նչ է սպասվում Գյումրիում. կա 3 ճանապարհ. «Հրապարակ»ՀՀ իշխանությունն օրակարգից հանում է Հայոց ցեղասպանության հարցը, իսկ Թուրքիան դատապարտող հայտարարությամբ ադրբեջանական հորինված «փաստերը» ներկայացնում է ցեղասպանություն․ Աբրահամյան