Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի խորհրդականը մեկնել է Բաքու Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. ՍուրենյանԻնչպես է իշխանությունն ԱՆԻՖ-ի միջոցով ներդրում կատարել ընդդիմադիր գործչի բիզնեսում․ Hetq.amՀանցագործության դեպքերի նվազում և բացահայտման ցուցանիշի աճ. Դատախազությունը հրապարակել է 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդումըԱդրբեջանցի գործընկերս մերժել է հանդիպման առաջարկս՝ ինձ անվանելով «պոպուլիստ», բայց այն մնում է սեղանին. ՔՊ-ականԵթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ․ սահմանադրագետԵրևանում 59-ամյա տղամարդը մտել է ՀՈԱԿ-ի շենք և առանց պատճառի բոլորի ներկայությամբ սկսել է հայհոյանքներ հնչեցնելԽայտառակություն է, երբ Գերմանիայի նախագահը Հայաստանում է, նրա աշխատակազմը ներողություն է խնդրում Ալիևից. Գևորգ ՂուկասյանՆախկինում անձամբ ճանաչելով Վիլենին՝ կարող եմ հավատալ, որ ինքնուրույն որոշում է․ Արսեն Բաբայան«Պուլյան» պատուհանի ապակին ծակել ընկել ա անկողնու մեջԹրամփը դժգոհ է և՛ Զելենսկիից, և՛ ՊուտինիցԻ՞նչ ունենք կամ, ավելի ճիշտ, ինչեր չունենք, դրանից 7 տարի անցՓարաքար համայնքում ՔՊ-ի խայտառակ պարտությունից հետո որոշ պաշտոնյաների գլխին սև ամպեր են կուտակվելՏեսնենք, թե ո՞ր զինվորի ծնողը դրանց կհանդուրժի․ ինչ է ասել Փաշինյանը արցախցիների հանրահավաքի մասինԱնհետ կորածների ծնողները Արսեն Թորոսյանին և Մհեր Բիշարյանին կանչել են ԱԺ՝ խաբելու համար պատասխան տալու Փարաքարում հաղթանակը նշողներին տուգանել են․ «Հրապարակ»Սպասելու եմ Մարտուն Գրիգորյանին թիրախավորողների զղջացող գրառումներին. Հայկ ՄամիջանյանԱդրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. ՀՀ ՊՆ-ն հերքում էԴատախազը կգնա Տիգրան Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները». «Ժողովուրդ»
Վայր եմ դնում ԱԺ պատգամավորի մանդատս. Վիլեն Գաբրիելյան
ՔՊ-ում շոկի մեջ են. վերնախավը մինչեւ լուսաբաց արթուն է եղել. «Հրապարակ»Սիս բնակավայրում փրկարարները տան հողամասում փորված փոսից դուրս են բերել տան բնակիչ 50-ամյա տղամարդու մարմինըԳլուխներ կթռնեն. Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում. «Հրապարակ»Փաշինյանը գիշերը հերթական «զոհերի» ցուցակ է պատրաստել. «Աղազարյանին երանի եք տալու». «Իրավունք»Թռնելու ժամանակը չէ՞․ «Իրավունք»Ի՞նչ է սպասվում Գյումրիում. կա 3 ճանապարհ. «Հրապարակ»ՀՀ իշխանությունն օրակարգից հանում է Հայոց ցեղասպանության հարցը, իսկ Թուրքիան դատապարտող հայտարարությամբ ադրբեջանական հորինված «փաստերը» ներկայացնում է ցեղասպանություն․ ԱբրահամյանԳերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից՝ օկուպացված Արցախի մասին երկրի նախագահի հրապարակման համարՌԴ-ն պատրաստվում է նոր ռազմավարական համագործակցություն սկսել Թուրքիայի հետ Գյումրիում ՔՊ–ն չունի և չի ունենալու իշխանություն․ Արսեն Բաբայան Մարտուն Գրիգորյանը վաղը հայտարարություն կանի Ավշարում մեքենաներ են բախվել, որից մեկը բախվել է բետոնե էլեկտրասյանը, կոտրել այն «Շնորհակալ եմ մեր Սարիկին հավատալու համար»․ Շիրակի մարզպետ Էրդողանը վտանգավոր է և՛ տարածաշրջանի, և՛ իր ժողովրդի համար. Իսրայելի ԱԳ նախարար Ադրբեջանցիները շարունակում են ահաբեկել Սյունիքի գյուղերի բնակիչներին, ինչպես արցախցիների նկատմամբ ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զորավարժություններ Փարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել է 109 գրամ մարիխուանա Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Կիպրոսի դեսպանը ԱԺ-ում ներկայացրել է Հայաստանի և Կիպրոսի առաջ ծառացած մարտահրավերները Արտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու «Volvo» բեռնատարը Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանն այցելել է Զվարթնոց օդանավակայան Ինտերից մեկնաբանել են Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը Որքան հիշատակեն, հույս կարթնանա, որ նոր ցեղասպանությունները կկանխվեն․ Հունաստանում ՀՀ դեսպան Մովսիսյանն է Ռուսաստանում հանդես եկած լավագույն հայ ֆուտբոլիստը. Էդուարդ Սպերցյան Զալուժնին խոսել է Ուկրաինայում նախագահական ընտրություններում իր հնարավոր մասնակցության մասինՀՀ ԱԳՆ-ն շնորհավորական ուղերձ է հղել իսլամական Այդ ալ-Ֆիտր տոնի առթիվ Իրավասու պաշտոնյաները իմիտացիա են ներկայացնում, թե անհետ կորածների վերաբերյալ աշխատանք է տարվում. Աբրահամյան Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հանրահավաքից հետո աճել է արցախցիների հանդեպ ատելության խոսքը Ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Երևան-Մեղրի ճանապարհին, զոհ ու վիրավորներ կան ՀՀ ՊՆ–ն հայտարարություն է տարածել
ՏԿԵ նախարարն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Չեն Մինի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարը ողջունել է հյուրերին և բարձր է գնահատել Չինաստանի հետ տարբեր ոլորտներում համագործակցությունը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են տարբեր ոլորտներում համատեղ իրականացվող մի շարք ծրագրերի ընթացքը, առկա խնդիրները, լուծման տարբերակները։
Քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր ևս։