Դոլարն ու եվրոն էժանացել ենՌուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կիպրոսի դեսպանինԱպրիլի 2-ին հոսանքազրկումներ կլինենԻնչի կարող է հանգեցնել էներգետիկ ըմպելիքների հաճախակի օգտագործումը Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր մեխանիզմ. ԱՆԲոլորի աշխատանքի նպատակը պետք է լինի մեկը՝ ամբողջական և անզիջում պայքար կոռուպցիոն երևույթների դեմ. ՀԿԿ նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրելԻրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար. ՌԴ ԱԳՆՓաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել է ՀՀ կրթության մինչև 2030 թ. զարգացման պետական ծրագրի և գործողությունների պլանի կատարման ընթացքըԵրթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կլինի Աշտարակի խճուղում. կարգելվի հետադարձըԼրամշակվել են ուսուցչի տարակարգի շնորհման պահանջներըՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել էԻսրայելի պաշտպանության բանակը Գազայի բնակիչներին կոչ է անում լքել Գազայի հարավը«Քաղաքացիական պայմանագիրն» ազնիվ է եղել և ազնիվ է մնում իր ընտրողների հետ. Նազելի ԲաղդասարյանՀայտնի է, թե ինչ են Բաքվում քննարկել Փեզեշքիանի խորհրդականն ու Հիքմեթ ՀաջիևըՀռոմի պապի որոշմամբ՝ Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս Մալոյանը կսրբադասվիԱրտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն ՀայաստանումՎահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Չեռնոգորիայի արտաքին և եվրոպական գործերով փոխվարչապետինՏիգրան Խաչատրյանին 8 ամիս է պատանդի կարգավիճակում ՌԴ-ում են պահում՝ առանց ապացույցների. Տիգրան Խաչատրյանի պաշտպանական խումբՉարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկելու գործով 5 անձ ձերբակալվել է․ մանրամասներԱրդեն Երևանում են բազմաֆունկցիոնալ մեքենաները. Տիգրան Ավինյան (տեսանյութ)ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր«Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա՝ ԵրևանումԻրանը ՄԱԿ-ին կոչ է անում դատապարտել Թրամփին
Երևանի կենտրոնում՝ ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվելու դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՀայտնաբերվել են Երևանում տղամարդու կյանքը առանձնակի դաժանությամբ խլած 4 անձիՔրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայտնաբերել են բջջային հեռախոսներ և ալկոհոլ (ֆոտո)ԿԸՀ-ն չի ստացել Գյումրիում և Փարաքարում ձայների վերահաշվարկի մասին դիմումներ«Եթե մեր բանակը նորից ստիպված լինի պատերազմել, Երևանը պետք է նախօրոք տեղ պատրաստի նոր դագաղների համար». ինչ խոսք, Ադրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության». ադրբեջանագետԱլեն Սիմոնյանը հայտարարություն է տարածել Վիլեն Գաբրիելյանի հրաժարականի դիմումի մասինՎիետնամի խորհրդարանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 1-5-ը կայցելի ՀայաստանՏակից Ավինյանի հետ պայմանավորվե՞ց…ու՞ր ա դոլար Անդոյի բոյկոտը, ինչ իր մեկը տեղյա՞կ ա. Նարեկ ՄալյանՈ՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Ազգային ժողովումԱԺ-ն ստացել է Վիլեն Գաբրիելյանի՝ մանդատը վայր դնելու մասին դիմումըԲաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունըԻրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի խորհրդականը մեկնել է Բաքու Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. ՍուրենյանԻնչպես է իշխանությունն ԱՆԻՖ-ի միջոցով ներդրում կատարել ընդդիմադիր գործչի բիզնեսում․ Hetq.amՀանցագործության դեպքերի նվազում և բացահայտման ցուցանիշի աճ. Դատախազությունը հրապարակել է 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդումըԱդրբեջանցի գործընկերս մերժել է հանդիպման առաջարկս՝ ինձ անվանելով «պոպուլիստ», բայց այն մնում է սեղանին. ՔՊ-ականԵթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ․ սահմանադրագետԵրևանում 59-ամյա տղամարդը մտել է ՀՈԱԿ-ի շենք և առանց պատճառի բոլորի ներկայությամբ սկսել է հայհոյանքներ հնչեցնելԽայտառակություն է, երբ Գերմանիայի նախագահը Հայաստանում է, նրա աշխատակազմը ներողություն է խնդրում Ալիևից. Գևորգ ՂուկասյանՆախկինում անձամբ ճանաչելով Վիլենին՝ կարող եմ հավատալ, որ ինքնուրույն որոշում է․ Արսեն Բաբայան«Պուլյան» պատուհանի ապակին ծակել ընկել ա անկողնու մեջԹրամփը դժգոհ է և՛ Զելենսկիից, և՛ ՊուտինիցԻ՞նչ ունենք կամ, ավելի ճիշտ, ինչեր չունենք, դրանից 7 տարի անց
Տեսանյութ
Փաշինյանը Ցեղասպանության հարցում մեղադրեց հայերին. «Իրանց երկրում էինք ապրում, գաղթ կազմակերպեցին» (տեսանյութ)