Թրամփն անձամբ ներգրավված է Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման գործընթացում Հայտնաբերել են գերեզմանատնից գողություններ կատարողներին Գերմանիայի նախագահը Հայաստան այցից հետո մեկնել է Ադրբեջան Փաշինյանն իր գլխավոր խորհրդականին արձակուրդ է ուղարկել Զախարյանը վնասվածքից հետո վերսկսել է անհատական ​​մարզումները Քննարկվել են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ համագործակցության հեռանկարները Չինաստանի ԱԳ նախարարը Մոսկվայում հանդիպել է Պուտինին և Լավրովին Ոչ հաստատում ոչ հերքում են Ադրբեջանի կողմից Ներքին Հանդում Հայրենականի զոհվածների հուշարձանը քանդելը Մեծ Պահքի հինգերորդ միասնական ժամերգությունը կկատարվի Մինչ օրս չի պարզվել արցախցի Տիգրան Ուլուբաբյանին խոշտանգած բոլոր ոստիկանների ինքնությունը․ փաստաբան Փաստորեն երգը կիսատ էր. հայ, Հայաստան, հայրենիք, Վարդանիկ. Պետրոս Ղազարյան«Տատիկների գործով» մեղադրանք ներկայացվեց․ իրավապաշտպանը մանրամասներ է հայտնում Հուսանք՝ Գյումրիում քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի փորձը Հայաստան է ժամանել Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը Նիկոլն ընկավ իշու կաշկին․ Ռուբեն Մխիթարյան Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Արդարադատության նախարարն ու ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր Իսրայելը սպանել է Հեզբոլլահի հրամանատարինՀայաստանում համակարգչային հափշտակությունների դեպքերն աճել են ավելի քան 25 տոկոսով Բախվել են «IVECO» բեռնատարը և «ՎԱԶ 2107»-ը, կա վիրավոր Կինը ոստիկանությանը հայտնել է ԲԿ-ի տնօրենը սխալ վիրահատություններ է արել, առողջական խնդիրներ ստեղծել Նման «դատավարությունները» պետք է ավարատվեն, ալիևյան ռեժիմի մառազմը խայտառակություն է․ Թանդիլյան 13-ամյա հայ շախմատիստին ՖԻԴԵ-ի վարպետի կոչում է շնորհվել Բայրամովը Եվրամիության ներկայացուցիչներին բողոքել է Հայաստանի Սահմանադրությունից Կնոջ դերի վերաբերյալ թյուր ընկալումները արմատավորված են հասարակությունում․ ՄԻՊ «Իրատեսականության» դասեր տվողները պետք է գիտակցեն արցախցու՝ հայրենիք վերադարձի անօտարելի իրավունքը Բաքուն Ռուբեն Վարդանյանի դեմ ներկայացվող շինծու մեղադրանքներում նոր մարդկանց է ներգրավվել Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Չարենցավանի սպանությամբ ավարտված վիճաբանության դեպքով կալանավորված կա, չորսը տուժող են Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրեր Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ն նոր հանդիպում են նախապատրաստում Բայրամովը իրանական կողմի հետ տարածաշրջանն է քննարկել Քաղաքապետարանը պնդում է՝ խորը էտը բացառված է, սա էլ տեսիլք է․ Քրիստինա Վարդանյան Հակոբ Սերոբյանն արժանացել է «Եվրոպական մարմնամարզության պատվավոր մրցավարի» կոչմանը Աստծուց ողորմություն հայցեք․ Արցախի թեմի առաջնորդը զորակցության խոսք է ուղղել Չինաստանի բանակը հավաքվել է Թայվանի մոտ՝ լայնածավալ զորավարժությունների համարՈստան գյուղում «Toyota C-HR»-ը բախվել է սյանը և բռնկվել․ կա վիրավոր ՀՀ պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերն աճել են ավելի քան 2 անգամ Վեհափառը և Հունգարիայի ԵԽ քարտուղարը խոսել են Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման խնդրի մասին Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Սերգեյ Ջանջոյան․ ՀՖՖ նախագահը հեռանալ չի պատրաստվում Մարտի 29-ի երեկոյան վերջապես տեղի ունեցավ ինձ համար այդքան սպասված հարցազրույցը. Ալեն Սիմոնյան Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն Վաղարշյան փողոցում Գեղարքունիքում մարտին ծնվել է 115 երեխաԶեմֆիրան կլինի Երևանում«Տելեգրամ»-ով թմրամիջոցներ իրացրած հրազդանցի երիտասարդը ձերբակալվել էԴոլարն ու եվրոն էժանացել ենՌուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կիպրոսի դեսպանինԱպրիլի 2-ին հոսանքազրկումներ կլինենԻնչի կարող է հանգեցնել էներգետիկ ըմպելիքների հաճախակի օգտագործումը
Տեսանյութ
Մեղրի՞ն էլ կարժանանա Արցախի ճակատագրին․ ինչո՞ւ են որոշ կառույցներ ու գերատեսչություններ այլ համայնքներ տեղափոխել․ բնակիչների ահազանգի հետքերով (տեսանյութ)
Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի բնակիչներն ահազանգել են NEWSPRESS.am-ի խմբագրություն առ այն, որ համայնքից հանվել և հարևան մարզի այլ քաղաքներ են տեղափոխվել որոշ գերատեսչություններ ու կառույցներ։ Մեզ դիմած բնակիչները նշել են, որ այդ կառույցների թվին են պատկանում ՊԵԿ Մեղրիի մասնաճյուղը, Կադաստրի կոմիտեի «Մեղրի» սպասարկման գրասենյակը, Առաջին ատյանի դատարանի Մեղրիի նստավայրը, սպանդանոցը, էլի մի շարք գերատեսչոթյուններ ու անգամ զինվորական լվացքատունը։
Այս ամենից բացի, մեզ զանգահարած բնակիչները նկատում են, որ քաղաքում բարձիթողի վիճակ է։ Հիվանդանոցներում  չկան մասնագետներ, ու Մեղրիի բնակիչները ստիպված են լինում բոլոր հարցերով հարևան համայնքներ գնալ։
Նրանք մտահոգված են՝ Մեղրին ուզում են Արցախի ճակատագրի՞ն արժանացնել։
«Մենք բոլորս մեր քաղաքում ենք ու դուրս չենք գալիս, բայց մեզ անհանգստացնում են այս տեղափոխությունները․ ինչի՞ համար են այդ կառույցները տեղափոխում ու դատարկում քաղաքը, մե՞զ էլ են ուզում արցախցիների օրը գցել՝ մի տոպրակ տան ձեռքներս ու ասեն՝ ազատեք քաղաքը»,- մեզ հետ զրույցում իր մտահոգությունն արտահայտեց քաղաքացին։
Հասկանալու համար, թե որքանով են հավաստի տեղափոխությունների մասին տեղեկությունները և տեղի՞ն է արդյոք քաղաքացիների անհանգստությունը, NEWSPRESS.am-ը կապ հաստատեց Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի հետ։